YORGANCILAR: "ASLOLAN, İNOVASYON KÜLTÜRÜNÜ YAŞATAN BİR TOPLUM YARATMAK"


14.11.2019, Perşembe

İlgili Görseller

3. Ege Ekonomik Forum’un ikinci günü açılış oturumuna katılan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, hızla değişen ve dönüşen dünyada Türkiye’nin önemli fırsatlara ve avantajlara sahip olduğunu söyledi.
 
Ege Bölgesi Sanayi Odası tarafından da desteklenen ve Son Başbakan, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşen 3. Ege Ekonomik Forum’un ikinci günü açılış oturumuna katılan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar üretim, yatırımlar ve teknolojinin ötesinde Türkiye için aslolanın alın terini akıl teri ile birleştiren, inovasyon kültürünü hayatın her sürecinde yaşatabilen, sürdürülebilir katma değerli üretim yapan mutlu bir toplum inşa etmek olduğunu söyledi.
 
Konuşmasında Türkiye’nin işi ve aşı büyüyen, özel sektörü ile ilk 20 ekonomi arasında olan bir ülke olduğunu vurgulayan Yorgancılar, “Özel sektörün dinamizmi ile ülkemiz, içine girdiği her zorluğun üstesinden başarıyla gelmeyi bilmiştir. Dün yaptı, bugün de, yarın da yapacaktır. Ancak tek fark, dünyadaki değişimin inanılmaz bir hızda ve dönüşüm içinde olmasıdır. Türkiye, böyle bir süreçte bile önemli fırsatlara ve avantajlara sahiptir. Değişimdeki hız; akıl ve bilim süzgecinden bunları geçirerek ilerlediğimiz takdirde, sıçramayı mümkün kılmaktadır” dedi.
 
Söz konusu sıçramaya ilişkin olarak Güney Kore, Çin ve Singapur örneklerini veren Yorgancılar, “Örnekler çoğaltılabilir. Sadece üretmek, sadece teknoloji, sadece yatırım değil kastettiğimiz. Zaten hayal ettiğimiz kalkınma da bu değil. Esas olan, alın terini akıl teri ile birleştiren, inovasyon kültürünü hayatın her sürecinde yaşatabilen, sürdürülebilir katma değerli üretim yapan mutlu bir toplum inşa etmektir” diye konuştu.
 
Yorgancılar, Ege Ekonomik Forum’a üç yıldır destek veren Son Başbakan ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım başta olmak üzere EGEV’e ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.