YORGANCILAR: “DEĞİŞİMDEKİ HIZI AKIL VE BİLİM SÜZGECİNDEN GEÇİREREK İLERLEMELİYİZ”


30.01.2020, Perşembe

İlgili Görseller

Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (KESİAD) düzenlediği Ekonomi Sohbetleri toplantısına katılan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, “Küresel ve Ulusal Ekonomiye İlişkin Beklentiler” başlığı altında bir sunum gerçekleştirdi.

KESİAD Başkanı Haluk Meriç, EBSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve KESİAD Yönetim Üyeleri ile çok sayıda sanayicinin katıldığı etkinlikte bölgemiz, Türkiye ve dünya ekonomisinde yaşanan son gelişmeler ele alındı.

KESİAD üyesi sanayicilerin büyük ilgi gösterdiği sunumunda Başkan Yorgancılar, Türkiye’nin sıçrama yapabilmesi için dünyadaki örneklerinde olduğu gibi değişimi iyi okumak ve bunu bilimsel bir süzgeçten mutlaka geçirmek zorunda olduğunu söyledi.

Yorgancılar, “Değişimdeki hızı, akıl ve bilim süzgecinden geçirerek ilerlediğimiz takdirde, sıçramak mümkündür. Bakınız Güney Kore, bakınız Çin, bakınız Singapur. Örnekler çoğaltılabilir” dedi.

Yorgancılar, bugün iş insanlarımızın çoğunun, elinde çanta, dünyayı gezmeleri gerektiğini, çünkü dünya devi ülkelerin iş insanlarının yaptığının da bu olduğunu ifade etti.

 

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.