ORTAK ÇALIŞMA KÜLTÜRÜ DEĞER KATACAK


26.07.2018, Perşembe

İlgili Görseller

Ortak çalışma kültürü değer katacak       

 

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Oda olarak Seferihisar Doğanbey’de gerçekleştirilmesi hedeflenen Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) çalışmalarına Ege İhracatçı Birlikleri’nin dahil olmasının önemine değindi. Ortak çalışma kültürünün hakim olduğu bu dönemi önemli bir şans olarak gördüğünü ifade eden Yorgancılar, “Tarım, dışa bağımlılığı en az sektörümüz. Ortak çalışma kültürü ile Tarım İhtisas OSB çok önemli bir eksiği gidererek, bölgemiz ve ülkemiz için büyük bir katma değer yaratacaktır” dedi.

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, Mevlut Kaya, Erkan Zandar, Burak Sertbaş, Mustafa Terci, Mehmet Ali Işık, Hayrettin Uçak, Bedri Girit ve Kadri Gündeş’ten oluşan birlik başkan ve yardımcıları ile EBSO’yu ziyaret etti. EBSO Meclis Başkanı Salih Esen ve EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İbrahim Gökçüoğlu, Muhsin Dönmez ile Yönetim Kurulu üyeleri Atilla Sevinçli, Metin Akdaş, Aytekin Öztaş’ın da hazır bulunduğu ziyarette yeni dönem işbirliği imkanları ve ortak projeler ele alındı.

EBSO Meclis Başkanı Salih Esen, oda ve borsaların ardından ihracatçı birliklerinde de seçim sürecinin tamamlandığını hatırlatarak, “Seçimlerin ardından yeni dönemde uyum içinde çalışalım” dedi.

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ise, Tarım İhtisas OSB kurma çalışmalarında EBSO, İTO ve İTB’nin birlikte hareket ettiğini belirterek EİB’nin de bu oluşum içinde yer alarak güçbirliğine katkı vermesinin önemine dikkat çekti. Yorgancılar, üç kurum yönetimlerinin aldığı kararın ardından oluşturulan konsorsiyumun çalışmalarının sürdüğünü kaydetti. Yorgancılar, “EİB’nin bünyesinde tarım ve tarıma dayalı sanayi ürünlerinin ihracının gerçekleştirildiği birçok birlik var. EİB’nin dışarıya bağımlılığı en az tarım sektörü için kurulması hedeflenin Tarım İhtisas OSB çalışmalarına katkısı çok önemli. Ortak çalışma kültürü ile ortaya çıkan sinerji en büyük şansımız” dedi.

 

TOBB’da bir değil iki İzmirli

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar ayrıca, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’in TOBB Yönetim Kurulu üyesi olarak İzmir’in çalışmalarına güç katarken, son döneminde Başkan Yardımcısı olarak görev aldığı TOBB’da Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başdanışmanlığını yürüttüğünü ve TOBB ETÜ, TEPAV gibi TOBB’un ilintili olduğu kurumlardaki görevlerinin aynen devam ettiğini belirterek, “Dolayısıyla Ankara’da görev alan iki İzmirli Başkan’ız. Yarattığımız sinerji, işbirliği ve ortak çalışma kültürü ile konularımız daha kolay çözüme kavuşacak” dedi.

 

Yeni hedef yüksekokul

Ziyarette ayrıca Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu nitelikli ihracat ve mavi yakalı eleman yetiştirecek bir yüksekokul kurulması için EBSO, İTO ve EİB’nin birlikte hareket ederek, uygun eğitim modülü oluşturulması konusunda fizibilite çalışması yapılması kararı alındı.

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.