İZMİR’DEKİ ODA VE BORSA BAŞKANLARINDAN ORTAK AÇIKLAMA


29.03.2020, Pazar

Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası ve İzmir Ticaret Borsası tarafından, küresel virüs salgını nedeniyle üye ve kurumlar düzeyinde yapılan çalışmalarla ilgili ortak açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:

Oda ve Borsa başkanları olarak; İzmir’de son 2 senedir hayata geçirdiğimiz ortak aklı ve işbirliğini, küresel salgına dönüşen Covid-19 sürecinde de en etkin şekilde kullanmaya gayret ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. 

Bu kapsamda, bir yandan insan sağlığını tehdit eden bu durumu dikkatle takip ederek önlemler alırken; diğer yandan Covid-19 dan olumsuz etkilenen sanayi, ticaret ve tarım kesiminden üyelerimizle sürekli görüşerek sektörlerini ilgilendiren sorunları saptayıp, dileklerini ve çözüm önerilerini topluyoruz.

Üyelerimizden gelen konular derlenerek, ilgili bakanlıklarımıza ve çatı örgütümüz TOBB’a anında iletilmektedir. Tüm konuların takibi Oda Başkanlıklarımız tarafından düzenli olarak yapılmaktadır.

Aynı şekilde çalışanlarımızın ve üyelerimizin virüse karşı alabilecekleri önlemler konusunda bilgilendirmeler sürekli olarak duyurulmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan ilk önlemler paketinden başlayarak hükümetimiz tarafından yayınlanan tüm ekonomik destekleri ve diğer bilgilendirmeleri anında tüm üyelerimizle paylaşıyoruz.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, sürecin yönetiminde emeği geçen tüm bakanlarımıza, TOBB Başkanımıza, devletimizin tüm kurumlarına ve İzmir’de yapılan çalışmalara verdikleri destekten dolayı Sayın Valimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Halkımızla, işçisiyle işvereniyle milletçe dayanışma, birlik ve beraberlik ruhuyla moralimizi bozmadan, motivasyonumuzu yüksek tutarak bu süreci de elbirliği ile aşacağımıza inancımız tamdır. Bizler de meslek kuruluşları olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Ülkemize sağlıklı günler diliyor ve “Evde Kal Türkiye” diyoruz.  

Saygılarımızla,

 

Mahmut ÖZGENER            Ender YORGANCILAR        Işınsu KESTELLİ

İZTO Yönetim Kurulu Bşk.  EBSO Yönetim Kurulu Bşk. İTB Yönetim Kurulu Bşk.

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.