EBSO MECLİSİ’NDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR


13.10.2020, Salı

EBSO Meclisi’nden sağlık çalışanlarına teşekkür 

“Kurallara uyarak onlara destek olalım”

EBSO Meclisi, pandemi süreciyle birlikte her biri birer kahramana dönüşen sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, destek çağrısında bulundu. Açıklamada “Bugünün gerçek kahramanları sağlık çalışanlarımıza, Koronavirüs salgını karşısında gösterdikleri her türlü övgüye layık olağanüstü gayretleri nedeniyle teşekkür ediyor, minnettarlığımızı yineliyoruz. Toplum olarak onlara vereceğimiz en önemli desteğin; Sağlık Bakanlığımızın ve doktorlarımızın ısrarlı çağrılarına kulak vermek, kurallara uymak ve sağlık çalışanlarımızın omuzlarındaki yükün ağırlığının bilinciyle, daha ‘farkında’ ve  anlayışlı davranmak olduğunu unutmayalım“ denildi.

Ege Bölgesi Sanayi Odası(EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar da, “Sağlık çalışanlarının bugüne kadar her zaman büyük fedakarlık içinde yaptıkları görevleri, pandemi süreciyle birlikte çok farklı bir boyut kazandı. Bizler, pandemi süreciyle birlikte sağlık çalışanlarımızın, başta sağlık sistemimiz olmak üzere, dolaylı olarak ekonomimizi ve ülkemizin diğer katmanlarını da ayakta tutmaya çalışan birer nefer haline geldiğini görüyoruz. Bu bağlamda bu kadar önemli bir görevi yürütmeye çalışan ve bu ağır yükü taşırken kendi sağlıklarını ve de yaşamlarını feda etmekten kaçınmayan sağlık çalışanlarımız her türlü övgüyü hak etmektedir. Toplum sağlığı için her türlü fedakarlıkla verilen bu savaşta hayatını kaybeden hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza da Allah’tan rahmet diliyoruz. Umuyoruz ki bir kayıp daha vermeyelim, bizler de vatandaşlar olarak, üzerimize düşeni eksiksiz yerine getirelim” dedi. 

Başkan Yorgancılar “Bu kadar ağır bir sorumluluk ve mücadele içinde, bizlerin, annemizin, babamızın eşimizin, çocuğumuzun, tüm sevdiklerimizin tedavisi ve hayatta kalması için canla başla vazifelerini yerine getirmeye çalışan sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları da üzüntüyle karşılıyor ve kınıyoruz” diye konuştu.

Salgın süresince başta hekimler ve tüm sağlık çalışanlarının fiziksel, psikolojik ve mesleki olarak çok zorlu bir süreç yaşadıklarını hatırlatan Yorgancılar  “Aylarca evlerinden uzakta, pansiyon, misafirhane ve otellerde, ailelerinden ve sevdiklerinden ayrı bir şeklide görev yapan sağlık çalışanlarımıza çok şey borçluyuz. Hekimler ve sağlık çalışanlarının en fazla hastalanan ve vefat eden meslek grubu olduğu belirtiliyor. Sağlık çalışanlarımızın beklentilerinin karşılanması, güvenlikleri için her türlü tedbirin alınarak mağduriyetlerin giderilmesini diliyoruz” dedi. 

Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Üyeleri’nin, toplumsal konulardaki reflkes ve duyarlılığını bir kez daha ortaya koyduğunu vurgulayan Yorgancılar şöyle konuştu: “Bizler, bir nefes için verilen bu unutulmaz mücadele önünde saygıyla eğiliyor, doktorlarımıza, hemşirelerimize ve her kademedeki sağlık çalışanlarımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız.”

 

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.