EBSO ÇEVRE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU


20.06.2017, Salı

İlgili Görseller

EBSO Çevre Ödülleri sahiplerini buldu

 

 

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) 2014 yılı Çevre Ödülleri sahiplerini buldu. Yarışmada 200 kişinin altında çalışan kategorisinde Çinkanlar Kimyevi Maddeler, birinci, Viking Temizlik ve Kozmetik ikinci, Ege Deniz Tekstil üçüncü oldu. 200 kişinin üstünde çalışan kategorisinde ise BTM birinci, Tüpraş ikinci, Etapak Baskı ve Ambalaj Sanayi üçüncü oldu.

EBSO Meclis toplantı salonunda düzenlenen Çevre Ödül Töreni'ne İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Sibel Algan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yıldız Devran, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Selahattin Varan, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk ile firma temsilcileri ve bürokratlar katıldı. 

 

Ödül amaç değil araç olmalı

Çevreye her zaman önem verdiklerini söyleyen EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, emanet aldıkları çevreyi gelecek nesillere bırakmak için tıpkı Sanayi 4.0'ı ülke gündemine getirmeleri gibi çevreyi de Türkiye'nin önemli konularından biri yapmayı amaçladıklarını kaydetti. Rakiplerle eşit şartlarda üretim yapmanın önemli olduğunu, koşullardan birinin de çevre olduğunu belirten Yorgancılar "Çevre duyarlılığı konusunda farkındalık yaratmak için ödül veriyoruz. Burada ödül alan ve almayan tüm sanayicilerimizi tebrik ediyorum. Bu ödüller bir amaç değil, araç olmalıdır” dedi.

 

En fazla görev sanayicinin

İzmir Valisi Erol Ayyıldız da, çevre için sıfır büyümenin bile göze alındığını belirterek, "Çevre ve sanayileşme birbirinin karşısında değil beraber olursa başarı olabilir. Kavgayla veya tek başına bu işlerin olmayacağı açıktır. Çevre ile ilgili duyarlı olma ve hareket etme, toplumda herkese düşen görevdir. En fazla görev de bu işte söz sahibi olan sanayicilere düşmektedir.  İzmir, Türkiye ve dünyada sanayileşme için emanet olarak bırakacağımız çevre koşullarını düşünerek yapmalıyız. Dünyayı emanet olarak aldığımızdan daya iyi bırakmalıyız. Bugün sanayisini istenen seviyeye getiren ülkelerin çevreye her zaman değer verdiğini görüyoruz. Bizler de tüm yatırımlarımızı çevreye göre şekillendirmek zorundayız. EBSO'ya bu anlamda yaptığı çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Saha denetimleri yapıldı

EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Çevre Çalışma Grubu Başkanı Erdoğan Çiçekçi, Çevre Ödülü Jüri Başkanlığını Şamil Girgin’in yaptığını hatırlatırken, "Dosya üzerinde 20 ve üzeri puan alan firmalara saha ziyareti düzenlendi. Elde edilen puanların sonucunu jüri üyeleri dahi bilmiyor" dedi.

Kaynak kullanımını azaltan veya ortadan kaldıran projelerin değerlendirildiği açıklayan Çiçekçi, yarışmada toplam 11 firmaya saha ziyareti yapıldığını da aktardı.

Yarışmada birinci olan BTM ile Çinkanlar Kimyevi Maddeler firmasına ödüllerini İzmir Valisi Erol Ayyıldız ile EBSO Başkanı Ender Yorgancılar birlikte verdi. 

 

Kutu

 

İSTİHDAMI 200'ÜN ÜZERİNDE OLAN FİRMALAR KATEGORİSİ

1- BTM 

2- Tüpraş

3- Etapak Baskı

 

İSTİHDAMI 200'ÜN ALTINDA OLAN FİRMALAR KATEGORİSİ

1- Çinkanlar Kimyevi maddeler

2- Viking Temizlik ve Kozmetik

3-  Ege Deniz Tekstil

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.