BU SON OLSUN!


22.04.2019, Pazartesi

BU SON OLSUN!

 

Şehitlerimizin cenaze törenleri; ülkesini seven, ülkesinin birliğini savunan bu ülkede nefes alan her yurttaşın ortak bir acı etrafında toplandığı çok özel anlardır. Böyle bir ortamda, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı endişe ile izledik. Söz konusu saldırı her kime yapılırsa yapılsın, siyasi görüşü ne olursa olsun, kabul etmemiz, anlamamız, hoş görmemiz mümkün değildir. Gerek şiddet anı ve gerekse olay sonrasındaki linç girişimi bir daha yaşanmasını istemeyeceğimiz kadar ürkütücü idi.

Toplumun bu denli ayrışmasından, kutuplaşmasından derin üzüntü duymaktayız. Her geçen gün daha da derinleştiğini hissettiğimiz, “benden olmayana tahammülsüzlük” ile birlik ve beraberliğimiz, demokrasimiz ve ekonomimiz ciddi yara almaktadır.

Sayın Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, bu topraklara borcu olduğunu düşünen her bireyin, özellikle de siyasilerimizin daha birleştirici, daha itidalli, daha sevgi ve saygıyı merkeze alan bir tutum içinde davranmalarını bekliyoruz.

Bu son olsun. Çünkü, “Başka Türkiye Yok.”

 

Salih ESEN                              Ender YORGANCILAR

Meclis Başkanı                      Yönetim Kurulu Başkanı

 

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.