AVRUPA İŞLETMELER AĞI PROJESİ


Rekabetçilik Avrupa Birliği için sonu olmayan bir hedef. Bu hedef çerçevesinde de kuruluşundan bu yana sayısız proje uygulamaya konuldu. Bir sonraki adımında arkada bırakılan rekabetçilik programlarından güç alan Avrupa Komisyonu, bu alandaki son ve en büyük girişimini 7 Şubat 2008’de Avrupa İşletmeler Ağı (Enterprise Europe Network) ile başlattı. Öncülü olan iki farklı uluslararası ağı tek bir çatı altında birleştiren Avrupa İşletmeler Ağı, 66 üye ülke sayısı ve bu ülkelerde aktif hizmet veren 600‘den fazla ofisi ile dünya üzerindeki “en büyük” uluslararası ticaret ve teknoloji transferi ağıdır.

Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi’nin (EBIC-Ege) hikayesi de Avrupa Birliği’nin bu rekabetçilik serüvenine paralel bir seyir izlemektedir. 2004 yılında Yenilik Aktarım Merkezi (IRC-Ege) kapsamında başlayan yolculuk bugün EBIC-Ege adı ile Ege Üniversitesi EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisi çatısı altında devam etmektedir.

Binlerce firmayı EBIC-Ege’ye çekenin ne olduğu sorusuna verilebilecek ilk cevap EÜ.EBİLTEM-TTO’ nun de desteği ile firmalar için bir tek durak merkezi oluşudur. Herhangi bir problemine çare arayan firmalar için topyekûn bir hizmet sağlayan EBIC-Ege, sunduğu tüm hizmetleri ücretsiz olarak sağlamaktadır. Bu iki özelliğin yanına tecrübe ve dinamizmi de eklendiğinde, EBIC-Ege’nin neden “Avrupa’da en iyi örnek” ofis olarak seçildiğini anlamak pek zor olmuyor.

 

İŞBİRLİĞİ PROFİLLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

http://een.ec.europa.eu/tools/services/SearchCenter/Search/ProfileSimpleSearch?shid=32db25cb-726f-43b0-8b5f-7742d0935799

 

GELECEK ETKİNLİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

http://een.ec.europa.eu/tools/services/EVE/Event/ListEvents?nolayout=true

 

AVRUPA İŞLETMELER AĞI PROJESİ YEREL YÜRÜTÜCÜ KURUMLAR

KURUM ADRES İLETİŞİM
EBİLTEM-TTO Ege Üniversitesi Kampüsü, EBİLTEM Binası 35100, Bornova / İZMİR / TURKEY

0232 343 44 00

ebiltem@ebiltem.ege.edu.tr

Ege Bölgesi Sanayi Odası Cumhuriyet Bulvarı No:63 35210, Pasaport / İZMİR / TURKEY

0 232 455 29 00

info@ebso.org.tr

Denizli Ticaret Odası Saraylar Mah. Saltak Caddesi No:5 20100, DENİZLİ / TURKEY

0 258 261 19 39

info@dto.org.tr

 

Sosyal Medya Hesapları

www.facebook.com/Ebic-EGE

wwwtwitter.com/ebicege

 


Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.