ELEKTRONİK SANAYİCİLERİNE LEHİM TEKNOLOJİLERİ SEMİNERİ


23.02.2018, Cuma

Elektronik sanayicilerine lehim semineri

Ege Bölgesi Sanayi Odası Elektronik Bileşenleri ve Ölçme Cihazları Sanayi Meslek Komitesi, üyelerini lehim teknolojileri ve SMD dizgi tasarım konusunda yabancı uzmanların da katıldığı teknik seminerle bilgilendirdi.

Genişletilmiş meslek komitesi toplantısının açılışında konuşan EBSO Elektronik Bileşenleri ve Ölçme Cihazları Sanayi Meslek Komitesi Başkanı Sayıl Dinçsoy, “Sektörümüzün can damarı lehim teknolojileridir. İzmir’in bu konudaki farkındalığını artırmayı amaçlıyoruz” dedi.

EBSO Meclis Üyesi Kökten Dinçsoy’un teknik açıklamalarının ardından, Corne Hoppenbrouwers lehimlemede yeni teknolojiler ve SMD dizgi-tasarım kuralları, Emre Hoşkeser reflow profili oluşturma, Filiz Sezer de stencil dizayn örnekleri konularında sunum yaptı.

Elektronik branşında en sık ekleme sistemleri arasında yer alan lehimleme seminerinin sonunda katılımcılara belge verildi.

Güvenirlik ve verimlilik

Elektronik kart üretiminde en hassas komponentin dikkate alınarak yapılacak lehimleme işlemlerinde güvenilir ürünlerin kullanılması ve uygun profil seçimi yaşanabilecek hataların büyük çoğunluğunu bertaraf ediyor. İşleme sırasındaki sıcaklık değerleri ve yüksek temizlik de büyük önem taşıyor.

Dinamik ve yaratıcı bir süreci kapsayan elektronik kartlar, elektroniğin hızını artırıp güncel hayatın üretim dahil daha hızlı yaşanmasına katkı sunuyor. Enerji giderini düşürmek, elektronik malzemelerin dizgisini yaparken olabildiğince az yer kaplamasını sağlamak, istenmeyen radyo dalgalarının oluşturduğu parazit frekansları yok etmek veya minimize etmek, iç direnci en aza düşürüp akışkanlığı artırmak elektronik kartın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Profesyonel tekniğin güçlü imkanları elektronik kart ile daha verimli halde kullanıldığında, ekonomik olarak sadece firma ekonomisi değil ülke hatta dünya ekonomisine ciddi katkılar sunuyor.

Diğerleri


Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.