TOBB / TÜRKİYE-ALMANYA TİCARET ÇALIŞMA GRUBU ANKET ÇALIŞMASI


19.04.2019, Cuma

 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’dan Odamıza gelen yazıda;
 
Türkiye-Almanya Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi (JETCO) I. Dönem Toplantısı’nın 25 Ekim 2018 tarihinde Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan ve Almanya Ekonomik İşler ve Enerji Bakanı Sn. Peter Altmaier’in eşbaşkanlıklarında Ankara’da gerçekleştirildiği, söz konusu toplantı sırasında, JETCO kapsamında iki ülke arasında potansiyel arz eden belli sektörlerde çalışma gruplarının kurulması hususunda mutabakata varıldığı belirtilmektedir. 
 
Mutabakat Zaptında, Türkiye ile Almanya arasında “Ticaret Çalışma Grubu”nun kurulması ve Çalışma Grubunun Türk tarafı eşbaşkanlığının TOBB, Alman tarafı eşbaşkanlığının ise Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (AHK) tarafından yürütülmesinin kararlaştırıldığı, kurulan Ticaret Çalışma Grubunun görevinin ”Türkiye ile Almanya arasındaki ikili ticaret fırsatları, Ticareti engelleyen kural ve uygulamalar, Geleceğe dönük işbirliğini geliştirerek güçlendirecek projelerin önerilmesi” olarak belirlenmiş olduğu ifade edilmektedir. 
 
Türk-Alman Ticaret Çalışma Grubu’nun bahse konu çalışmalarında üyelerimizin görüşlerinin alınmasıyla ilgili TOBB tarafından bir araştırma yürütüldüğü üzerinde durularak, konu ile ilgili hazırlanan anketin, https://forms.gle/EzvFPF83dJGaqFxc7  linkinde yer aldığı ve son katılım tarihinin 30 Nisan 2019 Salı günü mesai bitimi olduğuna dikkat çekilmektedir. 
 
Bilgilerinize sunarım. 
 
Saygılarımla, 
 
Mustafa KALYONCU
Genel Sekreter
 
 

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.