TOBB / TÜRK-KIRGIZ İŞ FORUMU 22 KASIM 2019 / SON BAŞVURU 20 KASIM 2019


15.11.2019, Cuma

 
Sayın Üyemiz,
 
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza gelen yazıda, 
 
Türkiye Kırgız Cumhuriyeti 9. Dönem Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı vesilesiyle 22 Kasım 2019 tarihinde, TOBB Merkezinde, “Türk-Kırgız İş Forumu” düzenleneceği; söz konusu İş Forumu’na Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat OKTAY ve Kırgız Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Sayın Kubatbek BORONOV'un iştirak edeceği ve katılımcılara hitap edeceği bildirilmektedir. 
 
Türkiye ve Kırgızistan arasındaki ticaret hacminin, ülke ekonomisinin büyüyeceği beklentilerine dayanarak yakın bir dönemde 1 milyar dolar seviyesine çıkartılması hedeflenmektedir. 2018 yılında Kırgızistan'a ihracatımız bir önceki yıla göre %9,8 oranında artmıştır ve 377,2 milyon dolar seviyesinde gerçekleşmiştir.
 
Kırgızistan'da ulaştırma altyapısı, telekomünikasyon, hidroelektrik, hidrokarbon sanayi, mineral, metal ve kıymetli taş madenciliği, tekstil, gıda işleme, tarım (buğday, tütün, bakliyat vs.) ambalaj sanayi ve turizm sektörlerinde yatırım olanakları bulunmaktadır.
 
Taslak programı ekte sunulan İş Forumu’na katılım göstermek isteyen firma temsilcilerinin kirgizistan.tobb.org.tr adresinde yer alan başvuru formunu en geç 20 Kasım 2019 tarihine kadar doldurup katılım teyitlerini TOBB’a bildirmeleri               ( kirgizistan@tobb.org.tr ) gerekmektedir 
 
Bilgilerinize sunarım. 
 
Saygılarımla, 
 
 
 
Mustafa KALYONCU
Genel Sekreter
 
 
 

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.