OAİB / INNOPROM FUARI


11.03.2019, Pazartesi

 
 
Sayın Üyemiz,
 
 
Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) Genel Sekreterliği’nden Odamıza gelen yazıda, 
 
Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği tarafından 08 – 11 Temmuz 2019 tarihleri arasında Rusya – Ekaterinburg'da gerçekleştirilecek INNOPROM 2019 Fuarı'na Milli Katılım Organizasyonu gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.
 
Yazıda devamla, resmi açılışını Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir PUTIN ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın yapmasının planlandığı ve 2019 yılında 10 uncusu düzenlenecek olan bahse konu fuara, 20 ülkeden 600 firmanın katılım sağlaması ve 50.000 profesyonel iş insanının ziyaret etmesinin beklendiği ifade edilmekte olup, ülkemizin bu yıl fuarda “PARTNER ÜLKE: TÜRKİYE” adı altıda yer alacağı iletilmektedir.
 
Fuara iç alanda stand konstrüksiyonu dahil, nakliye hariç birim m² katılım bedeli 600.-Usd olup, nakliye hizmeti almak isteyen firmalar için ayrı bir hesaplama yapılacağı belirtilmektedir.
 
INNOPROM 2019 Fuarına milli katılım kapsamında katılacak olan firmaların T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından 2017/4 sayılı karar kapsamında, destek olarak yurt dışı milli fuar katılımlarına sağlanan teşviklerden yararlandırılacağı ifade edilmekte olup, bu kapsamda Bakanlık tarafından belirlenerek web sayfasında ilan edilen: yer kirası, nakliye, ulaşım ve standa ilişkin giderlere karşılık olarak katılımcıya m² bazında 2.896.-TL ödenecek olup üst limit 107.000.-TL'dir. Ayrıca söz konusu fuar “Prestijli Fuarlar” listesinde de yer almakta olup, teşvik başvurusunu Prestijli Fuar olarak yapan katılımcılar için ise üst limit 360.000.-TL'dir.
 
Bu çerçevede, bahse konu Fuara katılmak isteyen firmaların ekte yer alan başvuru formunu en geç 18 Mart 2019, Pazartesi gününe kadar OAİB Genel Sekreterliği’ne (oaib-pr@oaib.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarım. 
 
Saygılarımla,
 
  
 
Emel TONBUL 
Genel Sekreter Yardımcısı 
 
 
 

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.