DEİK / TÜRKİYE-ÇİN TİCARET VE YATIRIM SEMİNERİ


20.03.2019, Çarşamba

 
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’in Odamıza göndermiş olduğu yazıda;
 
DEİK, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu ve Council for Promotion South-South Cooperation iş birliğinde, 28 Mart 2019 tarihinde Grand Hyatt Hotel’de “Türkiye-Çin Ticaret ve Yatırım Semineri” düzenleneceği bildirilmektedir. 
 
Yüzde 6.56 ekonomik büyüme ve 11.8 trilyon dolar GSYİH ile dünyanın en hızlı ve sürdürülebilir ekonomik büyümeye sahip olan Çin, Türkiye’ye ithalatta 2’nci;Türkiye’nin ihracatında ise 16’ncı sırada yer almaktadır.  Ekli dosyada Taslak Programı ve Heyet Listesi yer alan söz konusu seminerde başta teknoloji, elektronik ürünler, inşaat-altyapı, enerji, gıda, sağlık, bankacılık ve finans, e-ticaret ve kimyevi ürünler sektörlerinde faaliyet gösteren Çinli firmalar ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Çin’de iş ve yatırım yapan veya yapmak isteyen üyelerimizin söz konusu seminere ve ikili iş görüşmelerine katılmasında büyük fayda görülmektedir. 
 
Bu bilgiler ışığında anılan seminere katılmak isteyen üyelerimizin 26 Mart 2019 Salı günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/879/12519 linkinde yer alan katılım formunu doldurmaları gerekmektedir.  
 
Bilgilerinize sunarım. 
 
Saygılarımla.
 
 
 
Emel TONBUL 
Genel Sekreter Yardımcısı 
 
 
Not: Programda Türkçe ve Çince tercüme olacaktır.
 
Ek 2:  Heyet Listesi
 

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.