DEİK / EKVADOR KOLOMBİYA HEYET ZİYARETİ


15.03.2019, Cuma

Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’in Odamıza göndermiş olduğu yazıda;
 
DEİK/Türkiye-Kolombiya ve Türkiye-Ekvador İş Konseyleri tarafından Kolombiya ve Ekvador’a yönelik bir heyet ziyareti düzenlenmesi planlanmakta olduğu, Kolombiya’da başkent Bogota, Ekvador’da başkent Quito ve Guayaquil şehrini kapsayacak olan ziyaret çerçevesinde, her iki ülkenin önde gelen kamu-özel kurum temsilcileri ile üst düzey görüşmeler gerçekleştirilmesinin öngörülmekte olduğu bildirilmektedir.
 
Türk müteahhitlik firmalarının 2018 yılında yurtdışında 19.9 milyar dolar tutarında taahhüt projesi üstlendikleri ve son dönemde yaşanan jeopolitik gelişmeler, petrol fiyatlarındaki hareketlilik gibi nedenlerle Güney Amerika ve UNASUR ülkelerini potansiyel pazar olarak gördükleri bilinmektedir.
 
Anılan ziyaret Kolombiya ve Ekvador’da önümüzdeki dönemde gerçekleştirilmesi planlanan altyapı, inşaat, enerji ve turizm yatırımı projelerine yönelik olarak gerçekleştirilecek olup, ilgili proje dökümanları ve sunumlar aşağıda verilen linklerde bilgilerinize sunulmuştur. Ziyaretin verimli geçmesini teminen, anılan projelerle ilgilenen firma temsilcileri için Kolombiya ve Ekvador’da üst düzey kurumsal ve resmi temaslar organize edilecektir. Ziyarete katılım sağlayacağını bildiren firmalar ile ortak ziyaret tarihi belirlenmesi hedeflenmektedir. 
 
Bu çerçevede; kısıtlı katılımlı düzenlenecek heyet ziyaretine katılmak isteyen firma temsilcilerinin https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/881/12535 adresinde yer alan katılım formunu doldurarak 5 Nisan Cuma günü mesai bitimine kadar DEİK’e iletmeleri gerekmektedir. 
 
Bilgilerinize sunarım. 
 
Saygılarımla.
 
 
 
Emel TONBUL 
Genel Sekreter Yardımcısı 
 
 
 
Ekvador Proje Dökümanları için Link: http://www.deik.org.tr/contents-fileaction-18565
 
Kolombiya Proje Dökümanları için Link: http://www.deik.org.tr/contents-fileaction-18567
 

Şifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.