BAŞKAN'IN MESAJI

TÜRKİYE’Yİ GELECEĞE İSTİŞARE VE ORTAK AKIL TAŞIYACAK

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü’yü 16 Haziran’da makamında yapmış olduğumuz hayırlı olsun ziyaretinde Odamıza davet etmiştik.

Bu davetimize istinaden de Sayın Bakanımızın, Valimizin ve Belediye Başkanımızın katılımları ile 27 Ağustos’ta Odamızda özel bir toplantı gerçekleştirdik. Sayın Bakanımıza davetimize nazik icabetinden ve taleplerimize olumlu yaklaşımlarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Öyle bir dönem içinde bulunuyoruz ki, karşılıklı istişareler, ortak akıl, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek dünden çok daha anlamlı bir hale gelmiştir. O nedenle de, bu tarz buluşmaların, her dönemde ülkemizin geleceğine çok önemli katkıları olduğu inancındayım.

Gerek küresel piyasalar ve gerekse ülkemizin içinden geçmekte olduğu olağanüstü dönem ne yazık ki, belirsizliği arttırmaktadır.

İşte bu süreçte, Hükümetimizi yanımızda hissetmek bize güç veriyor. Taleplerimizin dinleniyor olması, her şeyden önemlisi dikkate alınıyor olması, bizlerin heyecanını katlamaktadır.

Bu vesileyle Bakanlığımızın son dönemde Ar-Ge Reform Paketi ile ilgili attığı çok önemli adımlar var. Önümüzdeki süreçte de üretim reform paketi ile OSB’lerimizin konularına çözüm arayacağız.

Söz konusu toplantıda da, OSB başkanlarımız konularını birebir Sayın Bakanımıza aktarma imkanı buldular.

Hep birlikte, ortak akılla konulara yaklaştığımız sürece, üstesinden gelemeyeceğimiz sorunların olmayacağı, istişare ve ortak aklın Türkiye’yi geleceğe taşıyacağı inancımı her zaman taşıdım.

Baktığımızda, Türkiye’nin 1980’li yıllardan sonra kesintisiz dünyanın ilk 20 ekonomisi içerisinde olmayı başarmış, jeopolitik konumu gereği de tarih boyu küresel oyunların odağında kalmış bir ülke olduğunu görüyoruz. Son yaşadıklarımız da bunun bir teyididir.

İşte böylesi bir süreçte, kenetlenmeyi sürdürmek ama diğer yandan da ekonomik hamlelerimizde proaktif davranarak, ülkemiz üzerindeki oyunları boşa çıkarmak zorundayız. Bu hususta bizler de üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Ülkemizin batıya açılan kapısı Güzel İzmir’imizin de düşmandan kurtuluşunun 94.yıldönümünü yürekten kutluyorum.


Ender YORGANCILAR
Yönetim Kurulu Başkanı

Başkanın Önceki YazılarıŞifremi hatırlat


Lütfen mail adresinizi veya firma sicil numarasını giriniz.

Not: spam maillerinizide kontrol ediniz.